تبلیغات
قرآن-وب

1. تصمیم بگیرید و نگران این نباشید که چه مدت خود ارضایی می کردید. خود ارضایی زمانی که تاثیرات منفی روی زندگی و رابطه های  روزانه بگذارد مشکل ساز خواهد بود . اگر خود ارضایی زمانی  را که دران  می تونید با دیگر کارهای مهمی را انجام دهید ،هدر دهد اینک زمان ان رسیده که رفتار خود را تغییر دهید

 

2. باید علت را پیدا کنید. نیاز دارید که بدانید به چه دلایلی بیش از حد خود ارضایی می کنید؟ اگر شما فقط تلاش کنید که خود ارضایی را متوقف کنید ، نتیجه عکس خواهید گرفت و با حالتی افراطی سر جای خود برمی گردید. بنابر این ایا می دانید چرا خود ارضایی می کنید؟ شما ممکن است تشخیص دهید که خودارضایی برای رفع خستگی ، خلاصی از استرس ها و یا به خاطر تنهایی است. استراحت کنید و شروع کنید به فکر کردن  "چرایی" اینکه چرا احساس می کنید نیاز دارید خود ارضایی کنید. قصد دارید از چه چیزی فرار کنید؟ دلیل اصلی اینکه به طور افراطی خود ارضایی می کنید این نیست که خود ارضایی احساس لذت بخشی تولید می کند. عمیق به درون خود  رجوع کنید. شاید شما برای فهمیدن احساستتون  نیاز به درمان داشته باشید.

 

3. یاد بگیرید احساسات خود را بشناسید. یافتن یک راه صحیح برای مدیریت احساساتتان می تواند یک مهارتی باشد که انها را هنوز یاد نگرفته اید و یا نداشته اید.هر انچه ما احساس می کنید ناشی از افکار ماست. احساسات ما هستند که جهان ما را تفسیر می کنند. و شما هستید که تصمیم می گیرید چه احساسی داشته باشید. خود ارضایی به دلیل بی حوصلگی ، به خاطر این است که شما تصمیم گرفتید که احساس بی حوصلگی کنید. شما می توانید تعیین کنید که چه احساسی داشته باشید.

 

4. ترک خود ارضایی افراطی با تغییر اندیشه و نگرش ممکن است  . شما نمی توانید خود ارضایی را به عنوان راه حل مشکلات خود بپذیرید. یاد بگیرید که بیشتر از زندگی لذت ببرید و خواهید فهمید که دیگر نمی خواهید خود ارضایی کنید.

 


5. بخش هایی از روز که در ان موقع بیشترین وسوه ها و مشکلات رخ می دهد را معین کنید. یافتن  وقتهایی که در طول روز که بیشترین درگیری و تنش رخ میدهد می تواند به شما کمک کند که بر اعتیاد غلبه کنید. برای زمان هایی که بیشترین درگیری و تنش هست برنامه ریزی کنید، مثلا اگر شما وقتی که قصد خوابیدن دارید بیشترین درگیری و وسوسه را دارید ، تا وقتی که خسته نشده اید و برای خواب اماده نیستید به رختخواب نروید. شما باید تلاش کنید که ورزش کنید چرا که کمک میکند که راحت تر بخوابید. زمان ها و مکان هایی که بیشترین درگیری را دارید مشخص کنید و برنامه ریزی کنید.


6. سعی کنید به چیزهایی فکر کنید که هر روز شما را تازه تر و بهتر کند. شما اعتماد به نفس و روحیه بهتری خواهید داشت.  شما باید هر روز شیوه ی تفکرتان را تغییر دهید و با خودتان دوست باشید . ایجاد یک روحیه شاد و ارام خیلی موثر است.7. تغییر عادات. اگر شما در تنهایی همچنان وقت زیادی را در خانه صرف تماشای فیلم های تحریک امیز  و گشتن در سایتهای هرزه می کنید ، باید بدانید که اینطوری غلبه و ترک خود ارضایی غیر ممکن است.  خود را مجبور کنید که  خانه را ترک کنید و با دوستان و دیگر افراد معاشرت کنید. سعی کنید راه دیگری برای ازاد کردن تنش جنسی پیدا کنید و روابط سالمی با دیگران برقرار کنید.

 

8. داشتن یک برنامه جایگزین. داشتن یک برنامه از هر چیزی ، در مواقعی که وسوسه خود ارضایی شدید می شود خیلی مهم است. می تونید از یک کش استفاده کنید و یا هر چیز دیگه ای که سمبلی باشه برای قطع کردن فکر خودارضایی. موضوع صدمه زدن به خودتان نیست بلکه هدف این هست که ذهنتان  را به روشی از احتمال انجام مجدد خود ارضایی خالی کنید


 

ابتدا تمرین کنید و انرژی را بسوزانید، اگر به طور معمول باز هم وقت خواب خواستید خودارضایی کنید نخوابید و تسلیم نشوید. ممکن هست نیاز به کمک داشته باشید اما سعی کنید مثبت اندیشی کنید و باور داشته باشید که می تونید این اعتیاد را رها کنید.

به یاد داشته باشید که مشکل است در ذهن تان است ، و شما  می توانید به سادگی افکار خود را با افکار دیگری جایگزین کنید. حتی اگر خیلی میل به خودارضایی داشتید ، شما قدرت ان را دارید که ان فکر را متوقف کنید.

 
طبقه بندی: ترک خود ارضایی،
[ یکشنبه 13 شهریور 1390 ] [ 10:06 ق.ظ ] [ mahmood hosseinpor ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
تبلیغات


آمار سایت